SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL Michał Jurgiel Artykuł

Michał Jurgiel Artykuł

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Pierwszy dzień rywalizacji  w ramach Pucharu Roztocza ,Narodowego programu Rozwoju Biegów Narciarskich oraz Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów  stał pod znakiem biegów sprinterskich w kategorii Open, Junior/ka A i B. Od kategorii juniora C, zawodnicy rywalizowali w biegach dystansowych.  W kategorii Open po fascynującej walce 2 miejsce zajął Krzysztof Małkiński, który musiał uznać wyższość reprezentanta Kadry Młodzieżowej  Polski Michała Skowrona. Mistrzynią Polski Młodziczek na dystansie 5 km stylem dowolnym została Hanna Popko , która po świetnym biegu nie zostawiła szans rywalkom.  Nasi młodzicy odpowiednio Jonasz Bakun 26 miejsce i Emanuel Sosnowski 27 miejsce. W ramach NPRBN w sprintach w kategorii Junior B  14 miejsce zajął Kacper Kucharski i 18 miejsce  zajął Michał Jurgiel. W kategorii Junior D w ramach NPRBN  i Mistrzostw Polski UKS-ów na dystansie 3 km bardzo dobre 16 miejsce zajął Dawid Giba, 30 miesjce zajął Jan Leżanka a 48 miejsce zajął Mateusz Tumiel. Jedyna Juniorka D Oliwia Mańczuk zajeła 38 miejsce. W najmłodszej kategorii Junior E na dystansie 3 km 10 miejsce zajął Franciszek Leżanka a 14 miejsce zajął Miłosz Mielnicki. U dziewcząt zaś 11 miesjce zajeła  Marika Jurgiel , 22 miejsce zajeła Klaudia Łukaszewicz, 29 miejsce zajeła Patrycja Milewska oraz 30 miejsce zajeła Aleksandra Pawlicz.

Galeria

Drugi dzień rywalizacji  w ramach Pucharu Roztocza ,Narodowego programu Rozwoju Biegów Narciarskich oraz Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów  stał pod znakiem biegów dystansowych stylem klasycznym. Krzysztof Małkiński wygrał  w kategorii Open na dystansie 10 km. Krzysiek wziął odwet za sprinty z soboty i okazał się bezkonkurencyjny. Drugie złoto i tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek powędrował do Hanny Popko, która po raz kolejny w tym sezonie zwyciężyła w ramach NPRBN i tak jak Krzysztof Małkiński jest liderką Pucharu Grupy Azoty. W kategorii Młodzika 23 miejsce zajął Jonasz Bakun i 26 miejsce zajął Emanuel Sosnowski. W kategorii Junior B w ramach NPRBN na dystansie 10 km 19 miejsce zajął Michał Jurgiel , niestety Kacper Kucharski z powodu bólu pleców musiał odpuścić start. W kategorii Junior D w ramach NPRBN  i Mistrzostw Polski UKS-ów na dystansie 2,5 km 26 miejsce zajął Dawid Giba , 32 miejsce zajął Jan Leżanka oraz  47 miejsce zajął Mateusz Tumiel. W kategorii Juniorka D 32 miejsce zajeła Oliwia Mańczuk. W kategorii Junior E na dystansie 2,5 km 9 miejsce zajął Miłosz Mielnicki , 10 miejsce  Franek Leżanka oraz 22 miejsce zajał Tomasz Wilczewski. U dziewcząt zaś 13 miejsce zajeła Marika Jurgiel , 15 miejsce zajełą Aleksandra Pawlicz, 18 miejsce zajeła Patrycja Milewska oraz 26 miejsce zajeła Łukaszewicz Klaudia.

 

 

Trzeci dzień rywalizacji to Sztafety w ramach  Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów. Nasz klub reprezentowały 2 sztafety UKS-ów. Po fantastycznej walce w kategorii Junior D-E 3 miejsce zajeli chłopcy w składzie : styl klasyczny 1. Franciszek Leżanka 2.Miłosz MIelnicki styl dowolny: 3. Jan Leżanka 4. Dawid Giba.  w  Dziewczyny zajeły 7 miejsce w składzie : styl klasyczny 1. Oliwia Mańczuk 2.Aleksandra Pawlicz styl dowolny: 3.Klaudia Łukaszewicz 4. Marika Jurgiel. Sukcesy naszych zawodników zawdzięczamy także dzięki świetnemu przygotowaniu nart przez trenerów Adama Roszkowskiego i Kacpra Janowskiego.

 

Michał Jurgiel

 
SP32 UKS HUBAL Michał Jurgiel Artykuł

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 297 gości 

Statystyki

Odsłon : 2875774

Tę książkę warto mieć..