SP32 UKS HUBAL PODLASKA GALA OLIMPIJSKA 2019

PODLASKA GALA OLIMPIJSKA 2019

3 marca 2019r. w Hotelu Gołębiewski odbyła się doroczna, znakomicie zorganizowana, Podlaska Gala Olimpijska, która zgromadziła znamienitych gości między innymi: olimpijczycy - Robert Korzeniowski, Marian Kasprzyk, Diablo Włodarczyk, Robert Mateusiak, Paweł Nastula, Piotr Markiewicz, Wojciech Nowicki, Natalia Maliszewska itd. Nie zabrakło też prezesa Polskiego Związku Badmintona Marka Krajewskiego z trenerem kadry narodowej Koreańczykiem Kimem na czele. Środowisko Szkoły Podstawowej Nr 32 i UKS Hubal Białystok reprezentowali między innymi: Waldemar Grzegorzewski, Paweł Lenkiewicz, Adam Roszkowski, Marcin Dernoga, Zofia Jabłońska, Helena Leszczyńska, Beata Gąsior, zespół taneczny ATOM Edyty Jerończuk oraz Waldemar Leszczyński i Lech Szargiej.

Warto przypomnieć, że w niedalekiej przeszłości najlepszym sportowcem Podlasia, i to nie jeden raz, była nasz para mieszana Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba.

PS. Na tej Gali dwa świetne występy dała formacja tańca nowoczesnego ATOM (Mistrzynie Świata, finaliści World Dance Polska TV Polsat), trenująca w Szkole Podstawowej Nr 32 i stanowiąca jedną z wiodących sekcji UKS Hubal Białystok, o czym prowadzący "zapomnieli" powiedzieć. Czyżby cenzura?

Wyniki XXIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Najlepszy sportowiec dyscypliny indywidualne: Natalia Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok) short track
Nadzieja olimpijska: Aleksandra Szutko (UKS Kaliber Białystok) strzelectwo (nominowanym był badmintonista UKS Hubal Białystok Paweł Śmiłowski)
Trener (dyscypliny indywidualne): Urszula Kamińska (ŁKS Juvenia Białystok) short track