SP32 UKS HUBAL NIEZŁA NARCIARSKA OLIMPIADA W ZAKOPANEM

NIEZŁA NARCIARSKA OLIMPIADA W ZAKOPANEM

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY "Małopolska 2019"

20-24.02.2019r. Zakopane

Jak dobrze możemy mówić o rywalizacji narciarskiej na poziomie szkół podstawowych, nawet jeszcze na poziomie szkół gimnazjalnych, to już niestety licealiści tracą do najlepszych w Polsce sporo. Na Podlasiu praktycznie tylko UKS Hubal Białystok próbuje zachować ciągłość rocznikową, ale to tylko zaakcentowanie swojej obecności ma arenach krajowych. Tak też było w roku 2019 w Zakopanem. Bardzo ambitni Michał Jurgiel i Kacper Kucharski (trener Adam Roszkowski) na OOM postartowali zupełnie przyzwoicie. Siódme miejsce w sprincie drużynowym jest sporym osiągnięciem, a starty w klasyku i łyżwie na poziomie drugiej dziesiątki nie są rozczarowaniem. Pretensje mamy do Kasi Chełmińskiej, która powróciła po SMS w Zakopanem do Augustowa, i nie wystartowała po pewne miejsca w pierwszej dziesiątce Olimpiady. Wspieraliśmy Kasię w SMS, a tu ta sama Kasia wybiera nic nie znaczącą rekreację narciarską w Augustowie. Świetnie zapowiadający jako młodzik Mikołaj Czaban także nie potrafił znaleźć swego miejsca w peletonie narciarskim i z OOM zrezygnował, niekoniecznie ze swojej przyczyny. W sumie należy powiedzieć, że narciarstwo na Podlasiu ma zdecydowanie pod górkę.

Lech Szargiej

SP32 UKS HUBAL NIEZŁA NARCIARSKA OLIMPIADA W ZAKOPANEM