SP32

XXIV BIAŁOSTOCKA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NASTOLATKÓW "Ośmiu Wspaniałych", 2.04.2019r.

Na stronie internetowej Miasta Białystok napisano, cytuję:

"Barbara Pyłko będzie reprezentowała Miasto Białystok w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie (5 kwietnia). Od początku nauki w liceum aktywnie działa na rzecz innych – jest jednym z najbardziej zaangażowanych członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej priorytetem jest pomoc potrzebującym, ale także popularyzacja akcji charytatywnych wśród rówieśników. Charakteryzuje ją konsekwencja w realizacji zadań, których się podejmuje, kompetencja, uważność i szacunek dla innych.

Laureatami „Ósemeczek” zostali młodsi wolontariusze, którzy otrzymali medale oraz nagrody:

Izabela Dobrzyńska – uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,

Jarosław Kavetski – uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku,

Zygmunt Mróz – uczeń klasy piątej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Białymstoku,

Kamila Ochałek – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,

Natalia Roszkowska – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,

Karolina Suszko – uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku,

Wiktoria Anna Szotko – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,

Aleksander Trochimczyk – uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku.

W tym roku nowością były zgłoszenia grupowe. W kategorii „Ósemki – Grupy” laureatem zostało Koło Caritas w Internacie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku. Natomiast w kategorii „Ósemeczki – Grupy” kapituła konkursowa wybrała Szkolny Klub Wolontariusza „Klub Ośmiu” przy SP nr 44 w Białymstoku. Z kolei grupa „Promyk z Serca” przy SP nr 1 w Białymstoku została wyróżniona nagrodą specjalną ufundowaną przez arcybiskupa Tadeusza Wojdę, a Szkolne Koło ELEOS przy SP nr 1 w Białymstoku – przez arcybiskupa Jakuba.

Wtorkową galę uświetnił występ zespołu tanecznego Atom z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hubal” przy Szkole Podstawowej nr 32 w Białymstoku.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 66 młodych wolontariuszek i wolontariuszy w kategorii indywidualnej i 155 wolontariuszy w 12 grupach.

(oprac. Kamila Bogacewicz)" - koniec cytatu.

Wartym odnotowania jest debiut w tym konkursie Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem pani Anny Kondraciuk. Gratulacje za dostrzeżenie przez Jury, gratulacje naszemu zespołowi ATOM za wspaniały występ.

Zdjęcia: Lech Szargiej

SP32