SP32 Galeria 2018-2019 VI Edycja Miejskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej "Пусть музыка играет"

VI Edycja Miejskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej "Пусть музыка играет"

27 maja 2019 roku w Zespole Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego w  Białymstoku odbyła się Gala Finałowa VI Miejskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej "Пусть музыка играет" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno- Oświatowego. Uczestników oceniała komisja w składzie zawodowych muzyków, wokalistów i filologów. Jurorzy oceniali poprawność wokalno-muzyczną, poprawność językową i fonetyczną oraz ogólne wrażenie artystyczne (aranżację, choreografię, prezencję). Podczas Gali Finałowej zostały oficjalnie ogłoszone wyniki Konkursu. Laureaci otrzymali nagrody sfinansowane ze środków Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach projektu pn. „VI Miejski Konkurs Piosenki Rosyjskiej”

Decyzją jury troje naszych uczniów:

Urszula Mieczkowska (8D)

Aleksandra Radulska (8C)

Jakub Jasiukiewicz (8C)

otrzymało III miejsce w Miejskim Konkursie Piosenki Rosyjskiej natomiast

Wiktoria Stankiewicz (5F)

zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu nagrodzonych uczestników. Wzorem lat ubiegłych wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie piosenkę finałową „Muzyka nas svjazala” (Miraż).

Gratuluję wszystkim uczestnikom!!!!!

Serdecznie dziękuję Pani Joannie Koszel i Pani Marcie Kowalczuk za pomoc w przygotowaniu naszych uczniów do konkursu oraz za opiekę podczas Gali Finałowej i eliminacji.

Opracowała,

Paulina Derpeński

Nabór do szkół ponadpodstawowych dla klas 8

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG