SP32 Galeria 2018-2019 Sprawozdanie z Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Pory roku w Białymstoku”

Sprawozdanie z Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Pory roku w Białymstoku”

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przedmiotów przyrodniczych w składzie Urszula Rogalewska, Agata Wrona, Iwona Grodzińska i Elżbieta Woroniecka, zorganizowali Szkolny Konkurs Fotograficzny „Pory roku w Białymstoku”. Celem konkursu było pobudzenie do aktywnej twórczości dzieci i młodzieży, prezentacja Białegostoku w różnych porach roku oraz promowanie wśród uczniów Białegostoku - jego przyrody i krajobrazu, zabytków i ciekawych miejsc. Adresatami konkursu byli uczniowie klas 5 – 8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum. Konkurs trwał od września 2018r. do maja 2019r.

W powyższym konkursie brało udział 7 uczniów. Byli to:

- Amelia Dakowicz, kl. 7c

- Beata Zajączek, kl. 5c

- Milena Dakowicz, kl. 5e

- Oliwia Klimowicz, kl. 6d

- Oliwia Kudrycka, kl. 8d

- Szymon Sołomianko, kl. 7b

- Wojciech Burak, kl. 6d

Uczestnicy konkursu, w podanych przez organizatorów terminach, dostarczali zdjęcia wybranego obiektu w Białymstoku w poszczególnych porach roku. Tym samym konkurs składał się z trzech etapów:

- Jesień w Białymstoku,

- Zima w Białymstoku,

- Wiosna w Białymstoku.

Uczniowie biorący udział w dwóch pierwszych etapach w nagrodę otrzymali oceny celujące
z wagą 1 z przedmiotów: biologia i geografia. Po zebraniu zdjęć do trzeciego etapu konkurs został całościowo rozstrzygnięty. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę całej edycji a dwóch  uczestników wyróżniła.

Zwycięzcą konkursu został Szymon Sołomianko, który w nagrodę otrzymał ocenę celującą
z wagą 3 z biologii i geografii oraz upominek w postaci bonu do sieci EMPiK o wartości 50 zł
i magnes przedstawiający Białystok.

Wyróżnienia przyznano Amelii Dakowicz i Milenie Dakowicz, które nagrodzono ocenami celującymi z wagą 2 z biologii i geografii oraz upominkami w postaci bonów do sieci EMPiK
o wartości 25 zł i magnesami przedstawiającymi Białystok.

Wszyscy uczestnicy Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Pory roku w Białymstoku” otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Prace zwycięzcy i wyróżnione zostały wywieszone na tablicach przed salą 109.

Białystok, dn. 11.06.2019r.

Nabór do szkół ponadpodstawowych dla klas 8

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”