SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL HANIA POPKO Z MEDALEM PANA PREZYDENTA!

HANIA POPKO Z MEDALEM PANA PREZYDENTA!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

NARCIARKA HANIA POPKO I JEJ MISTRZ ADAM ROSZKOWSKI UDEKOROWANI!

Galeria

Tym razem uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20 odbyła się 02.09.2019r.  w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Radzymińskiej. We wszystkich szkołach Miasta Białegostoku naukę rozpoczęło ponad 49 tys. uczniów, najwięcej w szkołach podstawowych – ponad 21,5 tys. W szkołach średnich uczy się teraz ponad 17,5 tys. uczniów, w tym ok. 9,1 tys. w liceach, ponad 6,8 tys. w technikach, ok. 1,3 tys. w branżowych szkołach I stopnia.

" Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzę wielu radości, osiągnięć, zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i pasji. Niech lata spędzone w szkole będą tymi szczęśliwymi – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę satysfakcji z pracy i samych sukcesów zawodowych."

W trakcie dzisiejszej uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie oraz ich mistrzowie – nauczyciele towarzyszący młodzieży na drodze rozwoju. Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolawskiego otrzymało 91 uczniów i 91 nauczycieli. Medale są symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Po raz pierwszy w Białymstoku zostały przyznane w 2004 roku.

Ze Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku medal otrzymała Hanna Popko i Jej trener narciarstwa biegowego pan Adam Roszkowski.

Sportowym Super Prymusem PG Nr 12 została Hania Popko 3ag.

Zachowanie wzorowe, średnia ocen 5,44

Najważniejsze osiągnięcia to:

Dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Młodzików PZN w narciarstwie biegowym (juniorka C, 5km F; juniorka C, 3.3km CL), Tomaszów Lubelski, 26-28.01.2019r.

III miejsce w Lithuanian Cross Country CUP 2018 (Ladies Sprint 1,1km F), Łotwa, Madona, 29-30.12.2018

2 x I miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Dziewczęta 2003r, 3km CL; 5km F), Białka Tatrzańska, 15-16.03.2019r.

I miejsce w Klasyfikacji Generalnej juniorek C w Pucharze Grupy Azoty PZN 2019

I miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski PZN 2019 (Juniorka C)

I miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach (Juniorka C, 6km F), Jelenia Góra, 8-9.09.2018r.

I można by wymieniać wiele innych.

Teraz krótko o Hani.

Niewiele jest takich osób, które posiadają tak wybitne wynikami w sporcie. Niewiele jest takich osób, które mają tak wysokie wyniki w nauce. Hania potrafiła osiągnąć obie te rzeczy równocześnie. Jeżeli ktoś myśli, że talent plus zdolności to już pewny sukces, to bardzo się myli. Hania oczywiście posiada i talent i zdolności, ale gdyby nie samodyscyplina, ciężka i wytrwała praca, z pewnością nie byłoby takich osiągnięć.

Hania mimo to, że jest bardzo ambitna i ma już wiele sukcesów na swoim koncie, ciągle jest miłą, uprzejmą i sympatyczną młodą osobą. Ma wiele koleżanek i kolegów. Aktualnie jest w kadrze narodowej Polski trenując z Justyną Kowalczyk i Aleksandrem Wierytelnym. Trenerem klubowym w UKS Hubal Białystok jest Adam Roszkowski. Gratulujemy, podziwiamy pracowitość, wytrwałość w dążeniu do celu oraz życzymy dalszych sukcesów. Wychowawczyni - Barbara Dębska

PS.

Witam.   Hania w miesiącu sierpniu, podczas obozu treningowego kadry narodowej kobiet w Estonii, na którym wykonała kawał ciężkiej roboty, wystąpiła także w zawodach nartorolkowych Blink Festival 2019 odbywających się w Norwegii.   Hania po raz pierwszy wzięła udział w tego typu międzynarodowych zawodach, gdzie można było spotkać ścisłą czołówkę światowego narciarstwa biegowego. Jako że w lipcu skończyła 16 lat, startowała w starszej kategorii juniorek - dziewcząt w wieku 17-18 lat. Hania przeszła kwalifikacje i sprint zakończyła na półfinale - jest to bardzo dobry początek wielkich startów.

Pozdrawiam  Kinga Popko

Lech Szargiej

 
SP32 UKS HUBAL HANIA POPKO Z MEDALEM PANA PREZYDENTA!

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Statystyki

Odsłon : 2852252

Tę książkę warto mieć..