SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2019-2020 STYPENDIA MOTYWACYJNE DLA UCZNIÓW I JESZCZE COŚ...

STYPENDIA MOTYWACYJNE DLA UCZNIÓW I JESZCZE COŚ...

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 

Galeria

3 września 2019r. w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych przy ul. Słonimskiej 47/1 dokładnie 321 młodych osób (przed rokiem 290) otrzymało z rąk Prezydenta Białegostoku Tadeusz Truskolaskiego stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce, w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za myśl techniczną. Wśród nich są uczniowie i absolwenci białostockich szkół. To m.in. laureaci konkursów i olimpiad, artystycznych konkursów i turniejów, autorzy innowacyjnych projektów technicznych. W sumie do zdolnych uczniów i absolwentów trafi ponad 547,6 tys. zł.

Stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce przyznano 95 osobom. Wśród nich jest 28 uczniów szkół podstawowych, 30 – oddziałów gimnazjalnych i 37 – szkół średnich. To stypendium jest skierowane do osób, które m.in. uzyskały bardzo wysoką średnią ocen na koniec roku szkolnego oraz są laureatami lub finalistami przedmiotowego konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim. Miasto Białystok przeznaczyło ponad 247,5 tys. zł na wypłatę tych stypendiów.

Stypendium za innowacyjną myśl techniczną otrzymały 122 osoby. To jednorazowe świadczenie o charakterze motywacyjnym. Przyznawane jest uczniom szkół średnich i studentom I roku. Stypendia przyznawane są za zrealizowaną pracę w jednej z trzech kategorii: użyteczny pomysł techniczny, pomoc dydaktyczna lub naukowa, usprawnienia softwarowe (programów komputerowych). Miasto Białystok na wypłatę tych stypendiów przeznaczyło ponad 104 tys. zł.

Uczniom przyznano także stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej. Otrzymały je 104 osoby, a wśród nich uczennice Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku: Katarzyna Kozłowska, Magdalena Jurguć i Roksana Pluta. Na wypłatę świadczeń przeznaczono 196 tys. zł.

Lech Szargiej

PS. Wręczenie stypendiów poprzedziła uroczystość wręczenia powierzeń dyrektorom placówek oświatowych Białegostoku, którzy w wyniku postępowań konkursowych te nominacje, na 5 lat (2019-2024), otrzymali. Wśród 9 dyrektorów znalazł się również Lech Szargiej.

 
SP32 Galeria 2019-2020 STYPENDIA MOTYWACYJNE DLA UCZNIÓW I JESZCZE COŚ...

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Statystyki

Odsłon : 2980010

Tę książkę warto mieć..