SP32 Konkursy Pix Programming Challange PL

Pix Programming Challange PL

Szanowni Państwo, miło mi poinformować o nowej edycji naszego konkursu - mistrzostw w programowaniu! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Rejestracja do polskiej edycji Pix Programming Challenge startuje 9 września 2019. Po raz kolejny mam zaszczyt zaprosić Państwa uczniów do udziału w nim!

Dotychczasowy Konkurs Pix od tego roku szkolnego staje się konkursem międzynarodowym! Po dużym sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy rozegrać go także w Wielkiej Brytanii, Indiach oraz Nigerii.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.pixchallenge.org.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym chciałbym poinformować również o nowościach w aplikacji PixBlocks. Opracowaliśmy moduł Python - kompleksowy kurs nauki jednego z najpopularniejszych języków programowania na Świecie, dzięki któremu uczniowie mogą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem tekstowym.

W związku z licznymi pytaniami chciałbym zapewnić - nasza aplikacja jest w pełni darmowa i nie zamierzamy tego zmieniać! W związku z tym zachęcam do korzystania z niej na lekcjach informatyki.

Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com

SP32 Konkursy Pix Programming Challange PL

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32