SP32 Galeria 2019-2020 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2019 W NASZEJ SZKOLE

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2019 W NASZEJ SZKOLE

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.

Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszej szkole jak co roku do akcji włączają się wszyscy chętni uczniowie. Tym razem należało wykonać flagę dowolnego kraju europejskiego oraz zamieścić na niej pozdrowienie/przywitanie/ zwrot grzecznościowy w języku tego kraju. Piękne i estetyczne flagi ozdabiają naszą szkołę i może dzięki tej akcji nie jeden uczeń zainteresuje się nauką kolejnego języka obcego. Dziękujemy za włączenie się do naszych obchodów EDJO;-)

Nauczyciele języków obcych w SP32

“Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.” – Ludwig Wittgenstein

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith