SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2019-2020 Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W dniu 04.10. 2019r. w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii” pt. „Wojna obronna 1939”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV – VIII.

Galeria

Z okazji 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, grupa rekonstrukcyjna przybyła z Gniewu przeniosła nas w czasy tego największego w dziejach ludzkości konfliktu. Uczniowie mogli włożyć na siebie mundury: żołnierza Armii Polskiej z 1939 roku, żołnierza niemieckiego Wehrmachtu, mogli też wziąć do ręki prawdziwy karabin z tamtych czasów. Młodzież dowiedziała się, czym było niemieckie Gestapo, poznała metody tortur stosowanych w śledztwach wobec Polaków oraz sposoby likwidowania olbrzymich rzesz obywateli polskich. Ogromne wrażenie na uczniach wywarł „pasiak” – strój obowiązujący w obozach koncentracyjnych oraz informacje na temat wielkości dziennych racji żywnościowych w obozach koncentracyjnych. Uczniowie mogli przebrać się w mundur uczestnika powstania warszawskiego i przez chwilę poczuć się członkiem największego w Europie ruchu oporu - Armii Krajowej. W trakcie zajęć rekonstruktorzy przypomnieli również dokonania i losy mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal – postaci, która jest patronem naszej szkoły i zajmuje w pamięci uczniów szczególnie ważną rolę.

 
SP32 Galeria 2019-2020 Żywa lekcja historii

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Statystyki

Odsłon : 2818420

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..