SP32 Galeria 2019-2020 TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU

TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU

Na wspólne świętowanie Tygodnia Dziecka wybrali się między innymi uczniowie wraz z wychowawcą z VI f.

Galeria1

Galeria2

Galeria3

Z tej wyjątkowej okazji ruszyli już 14 października w niepowtarzalną podróż w czasie w do Muzeum Historycznego. Tam, dzięki niezwykłemu multimedialnemu widowisku – „Wersal Północy, wśród dźwięków i świateł”, spacerowali  ulicami nieistniejącego już miasta zapoznali się z jego historią i urbanistyką oraz z warunkami życia codziennego naszych przodków.

W ramach  podsumowania, wykorzystując rozmaite techniki plastyczne wykonali własny plan Białegostoku z uwzględnieniem najważniejszych zabytków naszego miasta.

17 października w Galerii ŚLENDZIŃSKICH przy ul. Wiktorii 5, szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach tematycznie związanych z historią fotografii. Obecnie zdjęcia robione są przez większość z nas za pomocą łatwych do obsługi aparatów lub telefonów komórkowych. Uczestnicy dowiedzieli się jak wyglądało to dawniej 150 lat wcześniej, jakie były początki utrwalania obrazu na trwałym tworzywie. W części praktycznej stworzyli swoją własną odbitkę za pomocą jednej z najstarszych technik – cyjanotypii.  Pokazuje ona, że podstawą w procesie wykonywania fotografii jest światło słoneczne.

W Muzeum Podlaskim „Ratusz” 18 października, nasi uczniowie wyruszyli na nietypową wyprawę – udali się w podróż w czasie tam, dokąd udawali się artyści poszukujący inspiracji do swoich obrazów.

W części warsztatowej uczestnicy wykonali własne pocztówki z podróży i wysłali je wpisując pozdrowienia.

-Helena Czaban

SP32 Galeria 2019-2020 TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU