SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2019-2020 TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU

TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Na wspólne świętowanie Tygodnia Dziecka wybrali się między innymi uczniowie wraz z wychowawcą z VI f.

Galeria1

Galeria2

Galeria3

Z tej wyjątkowej okazji ruszyli już 14 października w niepowtarzalną podróż w czasie w do Muzeum Historycznego. Tam, dzięki niezwykłemu multimedialnemu widowisku – „Wersal Północy, wśród dźwięków i świateł”, spacerowali  ulicami nieistniejącego już miasta zapoznali się z jego historią i urbanistyką oraz z warunkami życia codziennego naszych przodków.

W ramach  podsumowania, wykorzystując rozmaite techniki plastyczne wykonali własny plan Białegostoku z uwzględnieniem najważniejszych zabytków naszego miasta.

17 października w Galerii ŚLENDZIŃSKICH przy ul. Wiktorii 5, szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach tematycznie związanych z historią fotografii. Obecnie zdjęcia robione są przez większość z nas za pomocą łatwych do obsługi aparatów lub telefonów komórkowych. Uczestnicy dowiedzieli się jak wyglądało to dawniej 150 lat wcześniej, jakie były początki utrwalania obrazu na trwałym tworzywie. W części praktycznej stworzyli swoją własną odbitkę za pomocą jednej z najstarszych technik – cyjanotypii.  Pokazuje ona, że podstawą w procesie wykonywania fotografii jest światło słoneczne.

W Muzeum Podlaskim „Ratusz” 18 października, nasi uczniowie wyruszyli na nietypową wyprawę – udali się w podróż w czasie tam, dokąd udawali się artyści poszukujący inspiracji do swoich obrazów.

W części warsztatowej uczestnicy wykonali własne pocztówki z podróży i wysłali je wpisując pozdrowienia.

-Helena Czaban

 
SP32 Galeria 2019-2020 TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyki

Odsłon : 2841136

Tę książkę warto mieć..