SP32 Galeria 2019-2020 Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Już po raz ósmy w Białymstoku organizowany był Tydzień Dziecka. Jest to nawiązanie do przedwojennej białostockiej tradycji. W środę 16.10.2019r. uczniowie klasy Va wzięli udział w programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.

Tontoniutak znaczy dla Buriatów „ojczyzna” – to zajęcia przygotowane przez Muzeum Pamięci Sybiru. Poświęcone były one Buriatom żyjącym nad tajemniczym jeziorem Bajkał. Podczas spotkania uczniowie zgłębili wiedzę na temat Syberii oraz poznali buriacką legendę „Angara, córka Bajkała” związaną z genezą rzek Angara i Jenisej. W części warsztatowej samodzielnie wykonali strój buriacki.

Edyta Komło

SP32 Galeria 2019-2020 Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku