SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2019-2020 Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Już po raz ósmy w Białymstoku organizowany był Tydzień Dziecka. Jest to nawiązanie do przedwojennej białostockiej tradycji. W środę 16.10.2019r. uczniowie klasy Va wzięli udział w programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.

Tontoniutak znaczy dla Buriatów „ojczyzna” – to zajęcia przygotowane przez Muzeum Pamięci Sybiru. Poświęcone były one Buriatom żyjącym nad tajemniczym jeziorem Bajkał. Podczas spotkania uczniowie zgłębili wiedzę na temat Syberii oraz poznali buriacką legendę „Angara, córka Bajkała” związaną z genezą rzek Angara i Jenisej. W części warsztatowej samodzielnie wykonali strój buriacki.

Galeria

Edyta Komło

 
SP32 Galeria 2019-2020 Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyki

Odsłon : 2925828

Tę książkę warto mieć..