SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2019-2020 Finał Krajowy Konkursu Olimpijskiego

Finał Krajowy Konkursu Olimpijskiego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Galeria

NASZA MONIKA URBAŃSKA W GRONIE LAUREATÓW KRAJOWEGO KONKURSU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ 2019!!!

Monika Urbańska - SP Nr 32 w Białymstoku, Jakub Morawiec i Roman Strzałkowski wykazali się największą wiedzą o igrzyskach i zajęli pierwsze  lokaty w finale krajowego konkursu wiedzy olimpijskiej. Zawody zorganizowano z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego 4 listopada 2019 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Uczestnikom kibicowali między innymi: Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Przewodniczący PW SZS i poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny za sport Marek Malinowski, Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Zmaganiom finalistów przyglądali się także olimpijczycy: Wojciech Fortuna (złoto w 1972 r. w Sapporo), Piotr Markiewicz (brąz w 1996 r. w Atlancie), Marian Sypniewski (brąz w drużynie 1980 r. w Moskwie oraz brąz w drużynie w 1992 r. w Barcelonie) czy Mieczysław Nowicki (brąz w 1976 r. w Montrealu). Byli też sponsorzy i wielu innych znakomitych gości. Warto też wspomnieć o kibicach, między innymi o znakomicie zachowujących się uczniach Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku.
Kilka tygodni temu adepci wiedzy olimpijskiej zasiedli do komputerów w całej Polsce i musieli odpowiedzieć w jak najkrótszym czasie na 20 pytań.  Później Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku dokonało wyłonienia po 30 najlepszych uczestników ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i w kategorii otwartej (open) do pierwszego etapu białostockiego finału.

Zmagania finałowe rozpoczęły się od części pisemnej, w której zawodnicy musieli odpowiedzieć na 20 pytań. Ten etap pozwolił na wyłonienie po 6 najlepszych uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach. Następnie 18 finalistów przystąpiło do części ustnej już przed publicznością na scenie Podlaskiej Opery i Filharmonii. Tu zawodnicy musieli wykazać się m.in. znajomością wyglądu czy życiorysów olimpijczyków oraz wiedzą nt. konkurencji olimpijskich z igrzysk olimpijskich.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Monika Urbańska ze SP Nr 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Białymstoku. Jakub Morawiec z Wielkopolski zwyciężył w kategorii szkół ponadpodstawowych, a Roman Strzałkowski z Darłowa okazał się bezkonkurencyjny w kategorii open.

Warto przypomnieć, iż przed 2 laty Monika Urbańska uplasowała się na IV miejscu, dzisiaj jest najlepszą w Polsce. Poza MONIĄ w pierwszym etapie finału pisemnego w I LO wystąpili także inni nasi uczniowie: Emilia Misiewicz, Julia Wiszowata (wszystkie dziewczyny z 8b) oraz Paweł Pachwicewicz 6b (dwa lata temu Jego brat był najlepszy w kraju). Uczniów naszej szkoły przygotowywały dwie znakomite nauczycielki wychowania fizycznego Izabela Purta i Anna Kuczyńska.
Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej zorganizowany został przez Podlaską Radę Olimpijską Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Białymstoku  (specjalne i zasłużone podziękowania zebrał Waldemar Leszczyński) wspólnie z Podlaskim Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Lech Szargiej

 
SP32 Galeria 2019-2020 Finał Krajowy Konkursu Olimpijskiego

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Statystyki

Odsłon : 2879132

Tę książkę warto mieć..