SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Konkursy Zaproszenie do udziału w XIV Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

Zaproszenie do udziału w XIV Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

16 września wystartowała XIV edycja Olimpiady Informatycznej Juniorów (OIJ). Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do spróbowania swoich sił w tym informatycznym i programistycznym konkursie. Zawody I stopnia OIJ stanowią dla uczniów łagodne wprowadzenie do programowania.

Składają się z trzech tur: testu z algorytmiki i programowania w języku Python lub C++ (do wyboru), tury kilku łatwiejszych zadań programistycznych i tury nieco trudniejszych, algorytmicznych zadań.

Zwracamy się z prośbą do dyrekcji szkoły i nauczycieli informatyki oraz matematyki, aby wsparli uczniów zainteresowanych udziałem w OIJ.

Załączamy komunikat, który prosimy przekazać uczniom oraz plakat do wywieszenia na tablicy ogłoszeń dla uczniów. Regulamin, terminarz, poradniki oraz materiały jak zacząć przygodę z programowaniem znajdują się na stronie Olimpiady: oij.edu.pl<https://oij.edu.pl>. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres olimpiada@oij.edu.pl<mailto:olimpiada@oij.edu.pl>.

Z wyrazami szacunku

Bartosz Kostka

Komitet Główny OIJ

Komunikat dla uczniów

Drogie uczennice i drodzy uczniowie szkół podstawowych, serdecznie zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.

Jeżeli zawsze chciałaś/chciałeś spróbować swoich sił w programowaniu, to starannie dobrane zadania zawodów I stopnia Olimpiady stanowią łagodne wprowadzenie do programowania w jednym z najbardziej popularnych obecnie

języków: C++ lub Pythonie (do wyboru). Wszystkie finalistki i finaliści Olimpiady będą mieli wolny wstęp do dowolnej szkoły średniej i ocenę celująca na świadectwie z informatyki. Niemniej, wierzymy że wśród Was znajdą się przede wszystkim szanowani naukowcy, profesjonalne programistki i założyciele firm odnoszących sukcesy na całym świecie, a Olimpiada będzie stanowiła pierwszy krok do tego cyfrowego świata.

Zachęcamy wszystkich do startu w Olimpiadzie! Zawody I stopnia już się rozpoczęły, a termin rozwiązywania pierwszych zadań mija 16 grudnia 2019. Regulamin, terminarz, poradniki oraz materiały jak zacząć przygodę z programowaniem znajdują się na stronie Olimpiady:

oij.edu.pl<https://oij.edu.pl>. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres olimpiada@oij.edu.pl<mailto:olimpiada@oij.edu.pl>.

W ramach Olimpiady prowadzone jest też Otwarte Koło Informatyczne (oki.org.pl<http://oki.org.pl>), które przygotowuje od podstaw do udziału w zawodach. Zachęcamy do udziału w nim, a także w innych inicjatywach promujących naukę programowania i algorytmiki, wymienionych na stronie oij.edu.pl<https://oij.edu.pl>.

 
SP32 Konkursy Zaproszenie do udziału w XIV Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Statystyki

Odsłon : 2879164

Tę książkę warto mieć..