SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Świetlica

 

Każdy nauczyciel zatrudniony w świetlicy wie, że jego praca ma odmienny i specyficzny charakter. Warto przypomnieć, że pobyt dziecka w świetlicy to przedłużony proces dydaktyczno-wychowawczy, a głównym celem zajęć świetlicowych jest wszechstronny rozwój osobowości każdego ucznia.

Dzieciom oferujemy:

- Stałą opiekę wykwalifikowanej kadry od 7.00 – 17.00

- Uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć:

  • zajęcia żywego słowa
  • zajęcia plastyczno – techniczne
  • zajęcia umuzykalniające
  • zajęcia ruchowe

- Wycieczki i spacery po najbliższej okolicy i lesie

- Gry i zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu

- Pomoc przy odrabianiu lekcji

- Zabawy taneczne (zabawa andrzejkowa, bal karnawałowy)

- Konkursy recytatorskie, plastyczne, ortograficzne

- Imprezy okolicznościowe

 

REGULAMIN ŚWIETLICY:

  • Świetlica czynna jest w godzinach : 7.00 -17 00

Wychowanek:

- zgłasza wychowawcy swoje każdorazowe  przyjście i wyjście ze świetlicy

- zachowuje się poprawnie w czasie organizowanych zajęć i spożywania posiłków

- zachowuje ciszę podczas odrabiania lekcji

- dba o higienę osobistą i porządek w świetlicy

- szanuje sprzęt i wszystkie przedmioty znajdujące się w świetlicy

- nie bierze cudzych rzeczy

- zwraca wzięte do zabawy gry w należytym porządku i odkłada je na właściwe miejsce

- wypełnia polecenia wychowawcy i bierze czynny udział w zajęciach

- używa zwrotów grzecznościowych

- pomaga młodszym kolegom

- mówi półgłosem, nie krzyczy, nie biega bez potrzeby

- wychodzi ze świetlicy tylko pod opieką osoby wskazanej w oświadczeniu rodzica

- nie opuszcza świetlicy „na telefon”

 

W świetlicy obowiązują zasady, które staramy się przestrzegać:

Ś...wietlica nasza do zabawy zaprasza.
Wiemy jak należy przechodzić przez ulicę.
Inne dzieci też lubią się bawić - pozwól im na to.
Eleganckie zachowanie oznacza dobre  wychowanie.               
Tornistry ustawiamy na wyznaczonym miejscu.
Lekcje odrabiamy w ciszy i spokoju.
Informujemy Panią przed każdym wyjściem ze świetlicy.
Czystość i porządek to nasza dewiza.
Akceptujemy  innych – nikt nie jest doskonały.

Jesteśmy jedną, wielką wspólnotą.
Aktywnie pomagamy słabszym kolegom.
Korzystamy z gier i zabawek w sposób mądry i przemyślany.

Dbamy o nasz świetlicowy dobytek.
Obowiązki znamy i je pilnie wypełniamy.
Mówimy dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję i przepraszam.

Plan pracy świetlicy

Wychowawcy świetlicy pracują według opracowanego planu pracy. Poprzez realizację tego planu kształtujemy u dzieci umiejętność spostrzegania, kształcimy pamięć, wyobraźnię przestrzenną, pomysłowość, wdrażamy zasady estetyki życia codziennego. Dobierając odpowiednie formy pracy i metody aktywizujące -  rozwijamy zdolności twórcze. Przyczyniamy się do rozwoju indywidualnych zainteresowań i uzdolnień u dzieci. Zachęcamy i wspieramy udział w różnorodnych konkursach.  Dzieci (zwłaszcza te w młodszym wieku szkolnym) są aktywne, otwarte i szczere. Praca z nimi to wielka przyjemność. Nie obawiają się porażki, ćwiczą, poszukują - słowem rozwijają twórcze podejście do czekających je zadań.

Wychowawczy program szkoły

Świetlica realizuje Wychowawczy Program Szkoły, którego celem głównym jest dbałość o wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka w sferze intelektualnej , psychicznej, emocjonalnej i fizycznej. Na bazie tego programu realizujemy przedsięwzięcia pedagogiczne podnoszące  jakość pracy naszej świetlicy. Należą do nich:

"Codziennie czytamy naszym dzieciom"

"ABC miłego pobytu w świetlicy"

W trakcie prowadzonych zajęć staramy się stosować różnorodne metody i formy pracy, korzystać z ciekawych, własnoręcznie wykonanych pomocy, aby dziecko miało większą możliwość doskonalenia swoich umiejętności i nabywania nowych, aby rozwijało każdą sferę swojej osobowości ( w myśl założeń wychowawczych i realizacji planu opiekuńczo - wychowawczego świetlicy, wynikającego z Programu Wychowawczego Szkoły). Prowadzone zajęcia dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku, rozwijania zainteresowań oraz wyrównywania braków i pokonywania trudności w nauce. Poprzez pracę w zakresie zajęć plastycznych i technicznych uczniowie rozwijają swoje sprawności manualne, wyobraźnię i inwencję twórczą. Prace wykonane przez dzieci tworzą piękne galerie w świetlicy oraz biorą udział w licznych konkursach. Nasi podopieczni  zdobywają wiele nagród i wyróżnień. W codziennych zajęciach uwzględniamy także takie, które kształtują rozwój umysłowy dzieci. Są to m.in. układanie i rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek i innych gier edukacyjno-dydaktycznych. Ponadto  uczniowie codziennie pod okiem wychowawców  odrabiają zadania domowe, a także doskonalą swoje umiejętności czytania, liczenia i pisania. Zajęcia prowadzone w świetlicy nie tylko chronią dzieci przed nudą, ale także wspomagają ich rozwój psychiczny i emocjonalny.

 

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI:
WRZESIEŃ:  „Wakacyjne wspomnienia” – zorganizowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego. Uroczyste rozdanie nagród.
PAŻDZIERNIK: „Złota Polska jesień” – konkurs recytatorski.
LISTOPAD: „Andrzejkowe wróżby”- zabawy i konkursy
GRUDZIEŃ: „Postać Mikołaja w tradycji polskiej”- zorganizowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego. Uroczyste rozdanie nagród.
STYCZEŃ: Prezenty dla Babci i Dziadka.
LUTY: „Walentynki”- dyskoteka i konkursy. „ Jak karnawał to karnawał” – wspólna zabawa taneczna.
MARZEC: Zaproszenie pani piszącej pisanki.                                                       
KWIECIEŃ: „Perły Podlasia” - zorganizowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego.   Uroczyste rozdanie nagród.
CZERWIEC: „Dzień Dziecka i Sportu” – rywalizacje zespołowe.

Zapisz dziecko do świetlicy

Aby zapisać dziecko do świetlicy należy:

- Wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy (można ją pobrać Sekretariacie Głównym ZS 6,  bezpośrednio u nas w świetlicy lub ze strony internetowej).

- Opieką otaczamy uczniów Rodziców pracujących (potwierdzone pieczątką zakładu pracy na karcie zgłoszenia) z klas I - III, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach dzieci z klas IV.

- Za zgromadzone dzięki Rodzicom środki finansowe kupujemy pomoce dydaktyczne do zajęć, materiały plastyczne (bloki, farby, kredki itp.), gry stolikowe, sprzęt sportowy, słodycze z przeznaczeniem na słodki poczęstunek w trakcie imprez świetlicowych. Dzięki temu nasi wychowankowie nie muszą przynosić dodatkowej „wyprawki” do świetlicy.

opracowała mgr Anna Sajewicz

 
SP32 Świetlica

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

Nabór do szkół ponadpodstawowych dla klas 8

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyki

Odsłon : 2664479

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..