Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Czas panowania koronawirusa to trudny okres dla nas wszystkich. Niełatwo nam pogodzić się z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom, wyrwanym nagle ze swoich rytuałów, pozbawionym towarzystwa kolegów, a nawet możliwości spacerów w ulubione miejsca. Rozmowa przez telefon czy komunikator internetowy (najlepiej z wizją) z najlepszą przyjaciółką z klasy czy grupy z pewnością przyczyni się do polepszenia samopoczucia, a co za tym idzie - poprawienia ogólnej atmosfery w domu.

Ciągłe doniesienia o rosnącej liczbie pacjentów z koronawirusem, zalew fake newsów – to wszystko sprawia, że dzieci są narażone na informacje, z którymi jeszcze nie potrafią sobie poradzić. Zadaniem rodziców jest objaśnienie im tego, co właśnie dzieje się na świecie.

Podejmując te rozmowy, bądźmy spokojni, opanowani i rzeczowi. Jeśli sami jesteśmy kłębkiem nerwów , zastanówmy się, kto z naszego otoczenia mógłby taką rozmowę przeprowadzić?

Jeżeli będziemy rozmawiać w sposób spójny, spokojny, przemyślany, z którego wynika, że wiemy co się dzieje i panujemy nad sytuacją to dziecko będzie spokojne. Bo to, co najbardziej dzieci stresuje, to jest brak informacji i zdenerwowanie dorosłego.

Podsumowując, jedną z najlepszych dróg do tego, żeby nie wzbudzać u dzieci niepotrzebnego strachu, jest danie im sygnału, że wszystko będzie dobrze. Informacja, że dorośli radzą sobie z trudną sytuacją, a władze i służby dążą,  aby zagrożenie minęło.

Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład „Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej”, który odbędzie się 28 lutego 2020 r. o godz. 16:30.

Zajęcia adresowane są do rodziców uczniów klas VIII szkół podstawowych.

W trakcie spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in.: czynników wyboru zawodu, systemu edukacji w Polsce, specyfiki nauki w poszczególnych typach szkół (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa I stopnia), ogólnych zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Termin spotkania: 28.02.2020 r. (piątek) w godz. 16.00 – 17.30

Prowadzące spotkanie:

Anna Rolak – doradca zawodowy Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

Urszula Hancewicz – psycholog/doradca zawodowy Lokalnego Centrum
Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem nowoczesnych zasobów Centrum
Kompetencji w CKU w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (sala nr 20 parter).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

Serdecznie zapraszamy

Informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta w usłudze Office 365 w szkole

Szanowni Państwo,

W Szkole Podstawowej nr 32 i. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku korzystamy z pakietu z pakietu Offica 365 firmy Microsoft dla edukacji. Prosimy o Państwa zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Pakiet narzędzi firmy Microsoft, ułatwiają pracę w szkole i jest używany przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32 i. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, korzystania z konta UONET+ (dziennik elektroniczny), komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.