SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

Dzień Misia na lekcjach języka angielskiego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Galeria

W listopadzie na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z zaangażowaniem prezentowali umiejętności językowe swoim ulubieńcom. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, utrwalaliśmy słownictwo oraz graliśmy w gry językowe. Na zakończenie uczniowie chętnie pozowali do zdjęć ze swoimi przytulankami.

Nauczyciele języka angielskiego: Anna Szargiej, Izabela Orłowska-Bernaziuk

 

Pierwszaki poznają swoją Ojczyznę

Email Drukuj PDF

Galeria

W listopadzie cała Polska i wszyscy Polacy świętują Dzień Niepodległości. Jest to dobry moment, by również w klasie porozmawiać o Ojczyźnie. Dlatego klasa 1 „a” wraz z wychowawczynią p. Barbarą Jakimowicz wybrała się dnia 22 listopada 2019 r. do Muzeum Wojska na zajęcia edukacyjne pod tytułem „Polska moją Ojczyzną”.  Po drodze z autobusu zatrzymaliśmy się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego popiersie kilka dni wcześniej było uroczyście odsłonięte przed naszą szkołą. W tej uroczystości również braliśmy udział.

W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się jak na przestrzeni lat zmieniało się nasze godło oraz dlaczego polska flaga jest biało-czerwona. Dodatkowo rozwikłały szereg zagadek i odszukały patriotyczne pamiątki ukryte wśród muzealnych eksponatów. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał własne puzzle patriotyczne.

Dzieci mogły popisać się przed prowadzącym znajomością hymnu oraz wyrecytowały wiersze o tematyce związanej z Polską, których nauczyły się na Ślubowanie klas pierwszych.

To było bardzo ciekawe spotkanie i mamy nadzieję, że nie ostatnie z tym miejscem. W końcu dopiero pierwszaczki zaczynają swoją edukację!

wychowawczyni klasy 1 „a”

Barbara Jakimowicz

 

Wycieczka na komendę policji klasy II B

Email Drukuj PDF

Dnia 29 listopada klasa II b  wybrała się na  wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Głównym celem było zapoznanie z pracą policjantów i przypomnieniem ważnych zasad bezpieczeństwa na co dzień:

- unikanie kontaktów z nieznajomym,

- co należy robić w przypadku zgubienia się,

- jak należy zachować się gdy zaatakuje nas pies,

-uświadomienie dzieciom zagrożeń,

- jak unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jak sposób radzić sobie w sytuacjach  gdy się już pojawią.

Pod okiem fachowców przećwiczyliśmy prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, jak zachować się na przejściu dla pieszych, prawidłowa pozycja ochronna „żółw”, którą należy stosować gdy zaatakuje nas pies, przymierzaliśmy kamizelki, kajdanki i czapki policyjne. Mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wywołała wiele wrażeń.

Organizator: Katarzyna Kalinowska- Ralicka

 

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Kaligraficznego „Pięknie piszę” organizowanego w klasach 2-3

Email Drukuj PDF

Celem konkursu było:

  • rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,
  • odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,
  • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

W ramach zadania konkursowego uczestnicy na przygotowanych przez organizatora kartkach, kaligraficznie przepisywali fragment tekstu. Klasy drugie fragment prozy, a klasy trzecie wiersz. Uczniowie pisali nieścieralnym długopisem lub piórem.

Więcej…
 

Obchody Święta Niepodległości w klasach 1-3

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

W listopadzie nasza Ojczyzna świętuje odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Każde dziecko i każdy dorosły Polak powinien cieszyć się i bardzo doceniać wolność, której doświadczały.

Więcej…
 

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W KLASACH 0-3 „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Galeria

Organizatorami konkursu były nauczycielki kształcenia zintegrowanego Halina Piech i Jolanta Jabłońska. Prace konkursowe spływały do końca września.

Główne cele konkursu:

Więcej…
 

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Ekologiczno - Plastycznego "Śmiecioludek" dla klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku w roku szkolnym 2018/2019

Email Drukuj PDF

Galeria

Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Jolanta Jabłońska, p. Barbara Jakimowicz, p. Halina Piech.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych i kształtowanie aktywnej postawy ekologicznej.

Zadanie polegało na wykonaniu pracy przestrzennej, modelu Śmiecioludka, czyli postaci zrobionej z surowców wtórnych(papier, puszki, szkło, butelki PET, plastik, tkanina, metal, itp).

Więcej…
 

Witamy wiosnę

Email Drukuj PDF

Mimo, że pogoda za oknem nieco  zimowa, wśród uczniów klas I-III atmosfera dzisiejszego dnia była gorąca. Wszystko za sprawą  młodych aktorów z klasy III b , którzy przygotowali przedstawienie z okazji powitania wiosny. Mamy nadzieję, że od dziś zima nie będzie nam dokuczać, a w dobry humor wprawią nas słoneczko i wiosenne kwiaty.

Zofia Słapińska

 

CHOINKA W FIKOLANDZIE

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 10 stycznia uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami bawili się na niepowtarzalnej choince w Fikolandzie. Pomysłowi animatorzy organizowali dzieciom konkursy i ciekawe zabawy. Piękny wystrój wnętrza, bajkowe bogactwo strojów i kolorowe światła tworzyły wyjątkową atmosferę. Najbardziej jednak oblegane przez dzieci było dwupoziomowe ,,rurowisko” ze zjeżdżalniami i labiryntami. Dużym powodzeniem cieszyły się także baseny z kulkami, ścianka wspinaczkowa oraz dmuchana poducha do skakania. W pewnym momencie, ku zaskoczeniu dzieci, pojawił się w Fikolandzie św. Mikołaj – mimo sędziwego wieku też miał ochotę pofikać. Obdarował wszystkich słodkościami i … zniknął.

To był niesamowity dzień – pełen wrażeń i emocji. Wycisnął z dzieci ostatnie poty. Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Opracowała - Jolanta Jabłońska

 

Jak co roku, uczniowie najmłodszych....

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

...... klas z zaangażowaniem podeszli do wykonywania prac o tematyce świątecznej. Powstały piękne kartki i plakaty, które teraz zdobią korytarz na ostatnim piętrze i pozwalają na utrwalenie nowych słówek w języku angielskim.

Więcej…
 

,,JEST TAKI DZIEŃ – BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY…”

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

W grudniu klasa 1a przygotowała Jasełka pod hasłem ,,Jest taki dzień”. Próby trwały kilka tygodni … i wreszcie 20 grudnia odbyła się uroczysta premiera, na którą zostali zaproszeni rodzice, rodzeństwo, dziadkowie … Dzieci dały z siebie wszystko. Pokonały strach i tremę przed publicznym zaprezentowaniem swoich umiejętności scenicznych. Piękne stroje przygotowane przez rodziców przyciągały uwagę publiczności i wzbogacały scenografię. To były naprawdę niezapomniane chwile, pełne wzruszeń i radości, wspólnego składania życzeń i  przebywania  w gronie ,,klasowej rodziny”.

Galeria

Następnego dnia Jasełka zostały zaprezentowane uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Ponownie mali aktorzy dostarczyli wszystkim wzruszeń i uśmiechu. Wszystko w oprawie pięknych kolęd i pastorałek, które rozbrzmiewały na wiele głosów – do śpiewania bowiem chętnie dołączyły się dzieci z innych klas.

W tak uroczystej atmosferze mogliśmy śmiało wkroczyć w czas przedświątecznego oczekiwania na nasze własne rodzinne Święta …

Na pewno ten dzień pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo, a zdjęcia utrwalą ten obraz na zawsze.

Jolanta Jabłońska

 


Strona 1 z 10
SP32 Klasy 0-3

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Statystyki

Odsłon : 2925818

Tę książkę warto mieć..