SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Ekologiczno - Plastycznego "Śmiecioludek" dla klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku w roku szkolnym 2018/2019

Email Drukuj PDF

Galeria

Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Jolanta Jabłońska, p. Barbara Jakimowicz, p. Halina Piech.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych i kształtowanie aktywnej postawy ekologicznej.

Zadanie polegało na wykonaniu pracy przestrzennej, modelu Śmiecioludka, czyli postaci zrobionej z surowców wtórnych(papier, puszki, szkło, butelki PET, plastik, tkanina, metal, itp).

Więcej…
 

Witamy wiosnę

Email Drukuj PDF

Mimo, że pogoda za oknem nieco  zimowa, wśród uczniów klas I-III atmosfera dzisiejszego dnia była gorąca. Wszystko za sprawą  młodych aktorów z klasy III b , którzy przygotowali przedstawienie z okazji powitania wiosny. Mamy nadzieję, że od dziś zima nie będzie nam dokuczać, a w dobry humor wprawią nas słoneczko i wiosenne kwiaty.

Zofia Słapińska

 

CHOINKA W FIKOLANDZIE

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 10 stycznia uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami bawili się na niepowtarzalnej choince w Fikolandzie. Pomysłowi animatorzy organizowali dzieciom konkursy i ciekawe zabawy. Piękny wystrój wnętrza, bajkowe bogactwo strojów i kolorowe światła tworzyły wyjątkową atmosferę. Najbardziej jednak oblegane przez dzieci było dwupoziomowe ,,rurowisko” ze zjeżdżalniami i labiryntami. Dużym powodzeniem cieszyły się także baseny z kulkami, ścianka wspinaczkowa oraz dmuchana poducha do skakania. W pewnym momencie, ku zaskoczeniu dzieci, pojawił się w Fikolandzie św. Mikołaj – mimo sędziwego wieku też miał ochotę pofikać. Obdarował wszystkich słodkościami i … zniknął.

To był niesamowity dzień – pełen wrażeń i emocji. Wycisnął z dzieci ostatnie poty. Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Opracowała - Jolanta Jabłońska

 

Jak co roku, uczniowie najmłodszych....

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

...... klas z zaangażowaniem podeszli do wykonywania prac o tematyce świątecznej. Powstały piękne kartki i plakaty, które teraz zdobią korytarz na ostatnim piętrze i pozwalają na utrwalenie nowych słówek w języku angielskim.

Więcej…
 

,,JEST TAKI DZIEŃ – BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY…”

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

W grudniu klasa 1a przygotowała Jasełka pod hasłem ,,Jest taki dzień”. Próby trwały kilka tygodni … i wreszcie 20 grudnia odbyła się uroczysta premiera, na którą zostali zaproszeni rodzice, rodzeństwo, dziadkowie … Dzieci dały z siebie wszystko. Pokonały strach i tremę przed publicznym zaprezentowaniem swoich umiejętności scenicznych. Piękne stroje przygotowane przez rodziców przyciągały uwagę publiczności i wzbogacały scenografię. To były naprawdę niezapomniane chwile, pełne wzruszeń i radości, wspólnego składania życzeń i  przebywania  w gronie ,,klasowej rodziny”.

Galeria

Następnego dnia Jasełka zostały zaprezentowane uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Ponownie mali aktorzy dostarczyli wszystkim wzruszeń i uśmiechu. Wszystko w oprawie pięknych kolęd i pastorałek, które rozbrzmiewały na wiele głosów – do śpiewania bowiem chętnie dołączyły się dzieci z innych klas.

W tak uroczystej atmosferze mogliśmy śmiało wkroczyć w czas przedświątecznego oczekiwania na nasze własne rodzinne Święta …

Na pewno ten dzień pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo, a zdjęcia utrwalą ten obraz na zawsze.

Jolanta Jabłońska

 

TEDDY BEAR DAY-DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA NA ZAJĘCIACH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

25 listopada swój dzień obchodził Pluszowy Miś, dzieci w klasach 0-III świętowały ten   dzień również na zajęciach z języka angielskiego. Uczyliśmy się nazywać części ciała   misia, śpiewaliśmy mu piosenkę a w klasach było pełno wyjątkowych gości-oczywiście   zaproszonych przez dzieci, ich własnych pluszaków.

Izabela  Orłowska-Bernaziuk

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Jak uczciliśmy 100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny !

Email Drukuj PDF

W tym roku obchodziliśmy piękną uroczystość. Nasza Ojczyzna 100 lat temu odzyskała swoją niepodległość !

Galeria

Więcej…
 

Przedstawienie pt." Nie tylko o Brzydkim Kaczątku"

Email Drukuj PDF

Dnia 17 października przyjechał do nas Teatr Conieco ze spektaklem pt. " Nie tylko Brzydkie Kaczątko" złożony z czterech baśni Andersena. W przedstawieniu wykorzystano różne formy teatru lalek. Oprócz kukiełek, pacynek i ożywających przedmiotów zobaczyliśmy:

1. Brzydkie Kaczątko-marionetki sycylijskie

2. Dzielny ołowiany żołnierz- marionetki

3. Księżniczka na ziarnku grochu- lalki stolikowe

4. Świniopas - lalki planszowe

Wszystkie baśnie były związane z trudnymi doświadczeniami autora, o czym w części narracyjnej opowiadają aktorzy. Przedstawienie bardzo nam się podobało i dostarczyło nam wielu pozytywnych wrażeń.

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

Alina Pater

 

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,OGRÓD PEŁEN BARW”

Email Drukuj PDF

Dnia 05.04.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku wychowawczynie klasy IIa Małgorzata Dubrownik, Ic Barbara Świrydowicz i IIIa Jolanta Jabłońska ogłosiły Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Ogród pełen barw”.

Celem konkursu było:

Więcej…
 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJ CZYTAJĄCEGO TRZECIOKLASISTĘ

Email Drukuj PDF

Dnia 7 czerwca 2018 roku odbył się konkurs - Na najpiękniej czytającego trzecioklasistę.

Celem konkursu było sprawdzenie poziomu umiejętności głośnego czytania u trzecioklasistów,

motywowanie dzieci do wyrabiania umiejętności głośnego czytania, rozwijanie wiary we własne siły i pokonywanie tremy.

Uczniowie wybrani przez swoich wychowawców czytali wylosowane przez siebie fragmenty

Baśni Andersena.

Spośród 12 uczniów klas trzecich szkoły podstawowej pięknie czytających wybrano najpiękniej czytającego trzecioklasistę i została nim/ nią  uczennica klasy III F    EDYTA   PUL.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy

K. Zdanowicz, A. Pater

 

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS TRZECICH

Email Drukuj PDF

23 maja 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich.

W konkursie udział wzięło 18 uczniów.

Celem konkursu było:

Więcej…
 


Strona 1 z 9
SP32 Klasy 0-3

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Statystyki

Odsłon : 2761398

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..