SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32
UKS HUBAL


39 Bieg Jaćwingów w Gołdapi

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym grupa licząca 30 narciarzy UKS Hubal Białystok  (w tym 24 uczniów SP 32 i PG12) reprezentowała swoją szkołę i swój klub, biorąc udział w XXIX Biegu Jaćwingów rozgrywanym w Lesie Kumiecie w Gołdapi.   Zawody rozegrały się przy dobrych warunkach atmosferycznych, dodatniej temperaturze powietrza i na odpowiednio przygotowanych trasach.

Galeria

Na najwyższym stopniu podium stanęli nasi następujący narciarze:

Więcej…
 

55. INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI ELITY W BADMINTONIE 31.01-03.02.2019r. GNIEZNO.

Email Drukuj PDF

Trzeba najpierw Organizatorom serdecznie pogratulować znakomicie zorganizowanej imprezy. Ogromny szacunek.

Kilka zdań o finałach. W grze pojedynczej kobiet pani profesor Kamila Augustyn (Suwałki) udzieliła dobrej lekcji badmintona młodziutkiej Oli Dąbczyńskiej. W singlu panów dwóch Hubalczyków zamieniło się miejscami sprzed roku. Optycznie chyba za łatwo Adrian pokonał Michała? W deblu pań nieco starsze Hubalki zmierzyły się z bardzo młodą parą trenowaną 4 lata przez naszego Pawła Lenkiewicza. Po najdłuższym w historii Mistrzostw pojedynku rutyna zwyciężyła, ale dopiero w trzecim secie "prawdy". W grze podwójnej panów zobaczyliśmy kandydatów do startu w IO w Tokio z parą dwóch trenerów: Łogosz/Wacha. Górą minimalnie byli Cwalina/Bochat. Gra mieszana to mecz brązowych medalistów Mistrzostw Europy Juniorów Śmiłowski/Świerczyńska z rutyniarzami Wojtkowska/Pietryja. Młodsi jeszcze muszą poczekać na swój czas, choć 3 sety robią dobre wrażenie.

Proszę zauważyć, że dwa podlaskie kluby są najlepsze w Polsce. I niech tak zostanie bez komentarza.

Galeria

Więcej…
 

V KOLEJKA EKSTRAKLASY DECYDUJE O MIEJSCACH PREMIOWANYCH GRĄ O MEDALE!

Email Drukuj PDF

V kolejka w Białymstoku decydowała o awansie drużyn do strefy medalowej. Dwa pierwsze miejsca były już zarezerwowane dla SKB Litpol Malow Suwałki i dla ABRM Warszawa. O kolejne dwa miejsca walczyło 5 drużyn, ale największe szanse dawano UKS Hubal Białystok i OSSM-SMS Białystok. I tak Kraków, Przemyśl i przede wszystkim Głubczyce potraciły punkty między sobą. Hubal z trudem wygrał z OSSM-SMS i losy awansu były w rekach Głubczyc i ABRM Warszawa. Wygrana Głubczyc za 3 punkty spychały jedną z drużyn Białegostoku z premiowanego miejsca. Można było tak wnioskować, gdyż ABRM grał składem mocno rezerwowym. Było też sporo zastrzeżeń do terminu meczu Głubczyc z Warszawą. Ostatnia kolejka ekstraklasy powinna być rozgrywana przez wszystkie zespoły o tej samej porze!

Hubalczykom w ostatniej kolejce do awansu potrzebnych było 8 punktów. W pierwszych dwóch spotkaniach wszystko odbyło się zgodnie z planem. W derbach Białegostoku zwycięzca miał pewny awans, przegrany musiał liczyć na potknięcia innych zespołów.

Oba zespoły przystąpiły do meczu z ogromną chęcią wygrania. Rogalski gładko wygrywa z Maciągiem, a Poulakowski niespodziewanie przegrywa z Cybulskim. Jest 1:1. Mikkela ładnie ograła Dudę, ale Janowska postawiła się Dąbczyńskiej. Jest 2:2. Debel męski z kortu schodzi zwycięski, ale odwrotnie jest w deblu kobiecym. Mamy 3:3. Jak w porządnym spotkaniu bywa, o wyniku decyduje gra mieszana. Pierwszy set Hubalczycy przegrywają 10:11, w drugim porażka 4:11, w trzecim secie nasi przeciwnicy prowadzą 7:10 i mają 4 lotki meczowe. I tu następuje metamorfoza: Cztery lotki wygrywają hubalczycy i tym samym seta 11:10 i są na fali wznoszącej. Ostatnie dwa sety zakończyły się naszą wygraną, co dało też zwycięstwo 4:3 w całym meczu. Świetny mecz. Gratulacje.

Galeria

Ostatecznie tabela przed półfinałami jest następująca:

Więcej…
 
Email Drukuj PDF

Galeria

Pierwsze zawody z cyklu "Narodowego programu rozwoju biegów narciarskich" miały  miejsce w Mucznym. Pierwszego dnia   rywalizowano  w biegach sprinterskich. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników. Bezkonkurencyjny w kategorii Open okazał się Krzysztof Małkiński , który tego dnia zwyciężył wszystkie biegi począwszy od kwalifikacji po finał.  W kategorii Junior C perfekcyjnie spisała się Hanna Popko , która nie zostawiła cienia wątpliwości rywalkom i zwyciężyła bieg. Dobrze spisali się także inni reprezentanci naszego klubu : 13 miejsce Kacper Kucharski , 17 miejsce Michał Jurgiel (obaj kategoria Junior B), 21 miejsce Emanuel Sosnowski, 30 miejsce Jonasz Bakun (obaj kategoria Junior C), 24 miejsce Dawid Giba i 26 miejsce Jan Leżanka (obaj kategoria Junior D).

Drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Polski w Mucznym, stał pod znakiem biegów dystansowych stylem klasycznym. Rywalizacja toczyła się na dystansach od 2,5 km do 15 km. Najdłuższy bo 15 kilometrowy odcinek mieli do pokonania mężczyźni w kategorii OPEN. W której ponownie ze sporą przewagą zwyciężył Krzysztof Małkiński. W kategorii Junior C na dystansie 5km 2 miejsce po świetnej walce przypadło Hani Popko. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się kolejni reprezentanci naszego klubu: w kategorii Junior B na dystansie 10km 13 miejsce Kacper Kucharski , 14 miejsce Michał Jurgiel , w kategorii Junior C na dystansie 5km  27 miejsce Jonasz Bakun oraz 28 miejsce Emanuel Sosnowski , w kategorii Junior D na dystansie 2,5 km 20 miejsce Dawid Giba i 31 miejsce Jan Leżanka. Sukcesy naszych zawodników zawdzięczamy świetnemu przygotowaniu nart przez trenera Adama Roszkowskiego.

 

Michał Jurgiel

 

IV KOLEJKA EKSTRAKLASY BADMINTONA ZAWITAŁA DO BIAŁEGOSTOKU!

Email Drukuj PDF

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale pierwszy projekt terminarza polskiej ekstraklasy zakładał, że Hubal będzie organizatorem nie tylko kolejki z vacatem. Wiemy, gdzie one zostały przyznane, niemniej jednak to dla nas nie miało żadnego znaczenia. Ważniejszym od terminarza był Nadzwyczajny Zjazd Wyborczy, co dzisiaj ma już bardzo pozytywne skutki - o szczegółach czytajcie na stronach Polskiego Związku Badmintona, bo inne media o tym nie napiszą (po prostu jest im wstyd!).

W Suwałkach dowiedzieliśmy się, że Suwałki zmiotły Białystok. No cóż, Mistrz jest Mistrzem. A tymczasem Hubalczycy, po okresie dramatycznych rządów byłego prezesa Pana Marka Zawadki, zaczynają się odradzać, wstajemy z kolan. W krajowym składzie zmierzamy do wyznaczonego celu: zagrać w finałach polskiej ekstraklasy. Dzisiaj wiemy, że prawdopodobnie ostatni mecz z OSSM-SMS Białystok odpowie na pytanie: kto będzie III i kto IV. A to uprawnia do gier o medale. Ja mam nadzieję, że obie podlaskie drużyny tam się znajdą.

Więcej…
 


Strona 4 z 73
SP32

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Statystyki

Odsłon : 2818402

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..