SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32
UKS HUBAL


HANIA POPKO NA PODIUM SPRINTÓW FIS W ŁOTEWSKIEJ MADONIE 29-30.12.2018r.

Email Drukuj PDF

15 letnia juniorka C, Hania Popko z  klubu UKS Hubal Białystok zajęła dzisiaj trzecie miejsce w sprintach stylem dowolnym rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Madona. W zawodach FIS Hania startowała w kategorii seniorek. Foto: Adam Roszkowski.

 

W rozgrywanych w łotewskim ośrodku narciarskim Madona zawodach FIS startowali reprezentanci Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi oraz Polacy z klubu UKS Hubal Białystok.

W eliminacjach sprintu kobiet Hania Popko zajęła szóste miejsce w stawce zawodniczek, z których była najmłodsza. W finale nastolatka z Białegostoku zajęła wyśmienite trzecie miejsce. To jednak nie wszystko, FIS-punkty wywalczone dzisiaj przez białostoczankę dają jej drugie miejsce na listach światowych FIS-punktów wśród dziewcząt urodzonych w 2003 roku. Trener Hani, Adam Roszkowski po eliminacjach nie krył zadowolenia mówiąc, że zawodniczka powalczy jeszcze dalej. W drugim dniu na dystansie 5 km stylem dowolnym zajęła V miejsce także wśród seniorek. To spore osiągnięcie tak młodej narciarki.

Gratulujemy.

 
 

2 ARMATKI ŚNIEGOWE JUŻ W BIAŁYMSTOKU!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

Po wielu zabiegach, przy sprzyjających decyzjach Władz i Miasta Białegostoku oraz Nadleśnictwa Dojlidy i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Białystok dorobił się w Lesie Pietrasze oświetlonej trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. 1250 metrów i 200 metrowe "ucho" dla zawodowców z 46 lampami ledowymi i z rozprowadzoną wodą i prądem do sztucznego zaśnieżania wraz z pełnym monitoringiem przy różnicy wzniesień 25,5 metra o szerokości minimalnej 6 metrów zrobiło 8.10.2018r. o godzinie 18.45 na głównych Gościach (Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku, Mariusz Gromko - Przewodniczący Rady Miejskiej w Białymstoku, Zenon Angielczyk - Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w Krakowie, ks. Jan Fiedorczuk i ks. Sławomir Piłaszewicz - katecheci SP Nr 32 w Białymstoku) uroczystości niebywałe wrażenie. Koszt tej inwestycji wyniósł 797470 PLN i został sfinansowany w 86% przez Miasto Białystok i w 14% przez sponsorów UKS Hubal Białystok. Główni wykonawcy to: Andrzej Półkośnik, Jarosław Kusznier i Janusz Kosakowski. Wstęgę podczas uroczystości trzymali najlepsi narciarze regionu i klubu: Hanna Popko oraz Krzysztof Małkiński. Oni wraz z trenerem Adamem Roszkowskim otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Rogowski Development Spółka z o.o. Białystok - Remigiusz Rogowski, PUP TELKA - Witold Lacek oraz Dyrektora SP Nr 32 w Białymstoku - Lech Szargiej oraz Firmę Rollspeed Ogrodniczki. Uroczystość zakończyło ognisko przygotowane przez Szkołę Podstawową Nr 32 w Białymstoku pod "batutą" Waldemara Leszczyńskiego - Prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Białymstoku.

Więcej…
 

Zmiany w polskim badmintonie

Email Drukuj PDF

ZMIANA WŁADZ W POLSKIM ZWIĄZKU BADMINTONA, 1.12.2018r.

Oświadczenie prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Badmintona w Białymstoku.

Lech Szargiej zostaje wiceprezesem Związku.

Na stronie internetowej narodowybadminton.pl. napisano:

Więcej…
 

ATOM MINI Z UKS HUBAL BAIŁYSTOK NA PUDLE!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

ATOM MINI Z UKS HUBAL BIAŁYSTOK NAJLEPSZY Z POLAKÓW W WORLD OF DANCE-POLSKA!

Po 10 tygodniach ciężkiej pracy od świtu do nocy, po morderczych treningach i wielu wyrzeczeniach Atom Mini zajął 3 miejsce w finale WORLD OF DANCE-POLSKA, a organizatorem tej edycji była TV POLSAT. Dwa pierwsze miejsca zgarnęli Rosjanie.

"Dziękujemy wszystkim którzy trzymali za nas kciuki, za każde słowa wsparcia i uznania! To była niesamowita przygoda móc wystąpić i zatańczyć wszystkie przygotowane prezentacje ! Gratulacje wszystkim finalistom!! Każdy zaprezentował się wspaniale" - tyle trenerka Edyta Jerończuk.
Lech Szargiej
PS. Nie udało się zdobyć zdjęć z występów w POLSACIE, ale ta grupa wystąpiła podczas jubileuszu 50-lecia SP Nr 32 w Białymstoku. Jeszcze nie znamy personaliów atomowej grupy ani też twórców poszczególnych występów. Niebawem to nadrobimy.

 

 


Strona 5 z 73
SP32

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Statystyki

Odsłon : 2818494

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..