SP32 Galeria 2019-2020

Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Już po raz ósmy w Białymstoku organizowany był Tydzień Dziecka. Jest to nawiązanie do przedwojennej białostockiej tradycji. W środę 16.10.2019r. uczniowie klasy Va wzięli udział w programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.

Tontoniutak znaczy dla Buriatów „ojczyzna” – to zajęcia przygotowane przez Muzeum Pamięci Sybiru. Poświęcone były one Buriatom żyjącym nad tajemniczym jeziorem Bajkał. Podczas spotkania uczniowie zgłębili wiedzę na temat Syberii oraz poznali buriacką legendę „Angara, córka Bajkała” związaną z genezą rzek Angara i Jenisej. W części warsztatowej samodzielnie wykonali strój buriacki.

Edyta Komło

TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU

Na wspólne świętowanie Tygodnia Dziecka wybrali się między innymi uczniowie wraz z wychowawcą z VI f.

Galeria1

Galeria2

Galeria3

PODSUMOWANIE SPORTU SZKOLNEGO W MIEŚCIE BIAŁYSTOK

PIERWSZY RAZ W HISTORII JEDNA SZKOŁA WYGRAŁA KLASYFIKACJĘ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH!
Tak, tak. To się zdarzyło w roku szkolnym 2018/2019. Tą szkołą jest Szkoła Podstawowa Nr 32 z oddziałami PG Nr 12 w Białymstoku. Szczegóły Państwo przeczytacie w załączniku, który polecam. Zdjęcia z imprezy podsumowującej sport szkolny w Białymstoku wykonał Andrzej Wróblewski.

Współzawodnictwo sportowe 2018-2019

Hanna Popko "odnalazła" się w Austrii!

Dzień dobry.

W październiku przygotowuję się do sezonu startowego na obozie kadrowym w austriackich Alpach. Mieszkamy w Ramsau u stóp lodowca Dachstein w przytulnym pensjonacie Club Villa prowadzonym przez polską rodzinę.

Praktycznie czujemy się tutaj jak w domu.  Ramsau to wymarzone miejsce do treningów - jest to jeden z największych regionów narciarskich w Europie. Mieszkamy na poziomie ok. 1300 metrów n.p.m. u podnóża masywu i codziennie wjeżdżamy wyciągiem na lodowiec Dachstein na wysokość 2700 metrów n.p.m. Warunki do trenowania są tu idealne, a widoki przepiękne.

Pozdrawiam z Austrii - Hania (Popko).

Foto: H.P.

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego SP 32

14.10. 2019 r. w naszej szkole zostały zorganizowane wybory do Zarządu SU. Zgodnie z regulaminem samorządu kandydatami mogły zostać osoby zgłoszone spośród Szkolnej Rady Uczniowskiej. O miejsce w Zarządzie ubiegało się siedmioro kandydatów.

Ostatecznie głosowało 269 uczniów z klas 4-8. Oddano 268 ważnych głosów oraz jeden nieważny.

W komisji wyborczej pracowali reprezentanci szóstych klas – otrzymają oni wpis z pochwałą za pracę w komisji.

Zgodnie z ilością otrzymanych głosów Zarządu Samorządu Uczniowskiego SP 32 od 15.10.2019 stanowią:

1. Przewodniczący: Weronika Nowy klasa 8 c
  2. Zastępca: Zofia Hołubowicz klasa 8 b
  3. Skarbnik: Wiktoria Plisiuk klasa 6 c
  4. Sekretarz: Lena Krejza klasa 5 d

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom!

Opiekunowie SU SP 32

J. Klepadło, M. Kowalczuk, A. Prymaka, K. Tokajuk

SP32 Galeria 2019-2020

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32