SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

CHOINKA W FIKOLANDZIE

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 10 stycznia uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami bawili się na niepowtarzalnej choince w Fikolandzie. Pomysłowi animatorzy organizowali dzieciom konkursy i ciekawe zabawy. Piękny wystrój wnętrza, bajkowe bogactwo strojów i kolorowe światła tworzyły wyjątkową atmosferę. Najbardziej jednak oblegane przez dzieci było dwupoziomowe ,,rurowisko” ze zjeżdżalniami i labiryntami. Dużym powodzeniem cieszyły się także baseny z kulkami, ścianka wspinaczkowa oraz dmuchana poducha do skakania. W pewnym momencie, ku zaskoczeniu dzieci, pojawił się w Fikolandzie św. Mikołaj – mimo sędziwego wieku też miał ochotę pofikać. Obdarował wszystkich słodkościami i … zniknął.

To był niesamowity dzień – pełen wrażeń i emocji. Wycisnął z dzieci ostatnie poty. Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Opracowała - Jolanta Jabłońska

 
 

Pix Programming Challange PL

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, miło mi poinformować o nowej edycji naszego konkursu - mistrzostw w programowaniu! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Rejestracja do polskiej edycji Pix Programming Challenge startuje 9 września 2019. Po raz kolejny mam zaszczyt zaprosić Państwa uczniów do udziału w nim!

Dotychczasowy Konkurs Pix od tego roku szkolnego staje się konkursem międzynarodowym! Po dużym sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy rozegrać go także w Wielkiej Brytanii, Indiach oraz Nigerii.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.pixchallenge.org.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym chciałbym poinformować również o nowościach w aplikacji PixBlocks. Opracowaliśmy moduł Python - kompleksowy kurs nauki jednego z najpopularniejszych języków programowania na Świecie, dzięki któremu uczniowie mogą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem tekstowym.

W związku z licznymi pytaniami chciałbym zapewnić - nasza aplikacja jest w pełni darmowa i nie zamierzamy tego zmieniać! W związku z tym zachęcam do korzystania z niej na lekcjach informatyki.

Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Galeria

 

17 września – klasa 6 a na XX Koncercie Pamięci

Email Drukuj PDF

17 września w białostockiej Auli Magna pałacu Branickich odbył się XX Jubileuszowy Koncert Pamięci „Po co to było?”, poświęcony pamięci tych, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku w obronie ojczyzny. Na stronie internetowej pomysłodawczyni i organizatorki Koncertów Pamięci w latach 2000-2019  – pani Lidii Trojanowskiej, można przeczytać następującą relację z przebiegu tego wydarzenia: „W pięknej i historycznie umocowanej sali Pałacu Branickich młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gródku, Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku i I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku przedstawiła wzruszający program. Koncert ukazał, jak obecnie młodzież rozumie tamte tragiczne wydarzenia i jak istotna jest pamięć. Były autorskie wiersze i piosenki oraz muzyka fortepianowa Ludwika van Beethovena i Marii Szymanowskiej. Wśród wykonawców byli stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. (…) Podczas Koncertu odczytane zostały listy gratulacyjne od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego i Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Impresariat Muzyczny Pro Art i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (…)”.

Na tym wzruszającym i wartościowym koncercie byli obecni uczniowie naszej szkoły (klasa 6 a) pod opieką pań: E. Pańkowskiej oraz K.Tokajuk.

Karina Tokajuk

 


Strona 8 z 212
SP32

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Statystyki

Odsłon : 2761400

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..