SP32 Galeria

"Narodowe ciastko"

- akcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu

W piątek 8 listopada 2019 roku, po raz pierwszy odbył się w naszej szkole kiermasz  charytatywny pn.: „Narodowe ciastko”. Tłem akcji były obchody
101 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości Polski.

W jej ramach, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali około 100 kokardek w barwach biało – czerwonych oraz przygotowali i ozdobili barwami narodowymi przepyszne, słodkie wypieki.

Zarówno kokardki, jak też i wypieczone słodkości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców naszej szkoły
i szybko znalazły nabywców. Dochód z tej charytatywnej akcji przeznaczony został na szczytny cel – Szkolną Szlachetną Paczkę roku 2019.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują za wsparcie i wpływające słowa uznania.

Finał Krajowy Konkursu Olimpijskiego

NASZA MONIKA URBAŃSKA W GRONIE LAUREATÓW KRAJOWEGO KONKURSU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ 2019!!!

Monika Urbańska - SP Nr 32 w Białymstoku, Jakub Morawiec i Roman Strzałkowski wykazali się największą wiedzą o igrzyskach i zajęli pierwsze  lokaty w finale krajowego konkursu wiedzy olimpijskiej. Zawody zorganizowano z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego 4 listopada 2019 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Dzieci z zerówki zwiedziły Stadion Miejski w Białymstoku

28 października 2019 r. klasy 0a i 0c, korzystając z zaproszenia Pana Adama Popławskiego uczestniczyły w wycieczce na Stadion Miejski w Białymstoku.

Uczniowie mieli okazję zwiedzania wielu pomieszczeń obiektu tj.: sali konferencyjna, szatni piłkarskich, murawy. Wzięli również udział w zabawach sportowych i krótkim quizie wiedzy o stadionie zorganizowanym przez organizatorów.

Wychowawcy

Joanna Brzozowska

Urszula Jankowska

Beata Gąsior

Iwona Grodzińska

AKCJA SAMORZĄDU SZKOLNEGO PROMUJĄCA ZDROWE ODŻYWIANIE

Dnia 22.10.19r. w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Otyłością w naszej szkole odbyła się akcja promująca zdrowe odżywianie. Tego dnia uczniowie przynieśli przygotowane przez siebie przepisy na zdrowe sałatki. Wywiązali się z tego zadania wzorowo. Niektórzy wykonali też sałatki, które konsumowali wspólnie z koleżankami i kolegami. Ciekawe przepisy znalazły się w segregatorze, który w najbliższych dniach zostanie wyłożony na szkolnym korytarzu. W ten sposób będzie można się z nimi zapoznać i najciekawsze przepisać.
Mamy nadzieję, że to działanie nauczy młodzież, jak zdrowo się odżywiać.

Opiekunowie Samorządu szkolnego; J. Klepadło, K. Tokajuk, M. Kowalczuk, A. Prymaka

Va świętuje Tydzień Dziecka w Białymstoku

Już po raz ósmy w Białymstoku organizowany był Tydzień Dziecka. Jest to nawiązanie do przedwojennej białostockiej tradycji. W środę 16.10.2019r. uczniowie klasy Va wzięli udział w programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.

Tontoniutak znaczy dla Buriatów „ojczyzna” – to zajęcia przygotowane przez Muzeum Pamięci Sybiru. Poświęcone były one Buriatom żyjącym nad tajemniczym jeziorem Bajkał. Podczas spotkania uczniowie zgłębili wiedzę na temat Syberii oraz poznali buriacką legendę „Angara, córka Bajkała” związaną z genezą rzek Angara i Jenisej. W części warsztatowej samodzielnie wykonali strój buriacki.

Edyta Komło

SP32 Galeria