SP32 Galeria

Opiekunowie SU

Jolanta Klepadło, Marta Kowalczuk, Anna Prymaka, Karina Tokajuk

Klasy ósme na Uniwersytecie w Białymstoku

W dniu 02.04.2019r. uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w 90 minutowych zajęciach z matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku, prowadzonych przez Panią doktor Annę Rybak. Pod kierunkiem Pani doktor młodzież pogłębiała swoje umiejętności w zakresie dowodzenia twierdzeń matematycznych. Była to doskonała okazja do powtórzenia i utrwalenia wiadomości przed zbliżającym się egzaminem. Większość rozwiązywanych zadań zaczynała się od słów: uzasadnij, że ....., wykaż, że ...... Stanowią one niemały problem dla większości uczniów, niektórzy wręcz takie zadania pomijają. Zajęcia na uniwersytecie przybliżyły uczestnikom tę tematykę. W tej ciekawej i pouczającej lekcji uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 i Szkoły Podstawowej nr 20 z Białegostoku.

Mam nadzieję , że udział w tym przedsięwzięciu był tylko początkiem współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem w Białymstoku.

Joanna Kołos-Monachowicz

nauczyciel matematyki i organizator wyjścia

„DZIEŃ NIEWIDZIALNEJ PRACY”- lekcja wychowawcza w klasie 5F

"Nie ma nic w umyśle, czego by
przedtem nie było w zmysłach."

-Arystoteles

Niezwykła lekcja w klasie piątej „b”

Uczniowie niezbyt chętnie występują publicznie. Nie lubią wcielać się w narzucane im role. Tym bardziej cieszy fakt, gdy uda się zrobić coś rewelacyjnego, odmiennego od monotonnych zajęć z lekturą. Okazało się, że wśród uczniów piątej „b” mamy niezwykłe talenty,  prawdziwych aktorów, którzy, jeśli tylko chcą, mogą dokonać wspaniałych rzeczy.

Dwie grupy z tej klasy wystawiły miniaturę teatralną na podstawie greckiego mitu „Demeter i Kora”. Próby zajęły uczniom miesiąc, ale efekt był spektakularny. Nie obyło się, oczywiście, bez wsparcia rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i doradztwo.

Piąta „b” pokazała efekt swojej pracy zaproszonym gościom, a szerszej publiczności zaprezentuje się w czerwcu.

E. Fiedorczuk

SP32 Galeria

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”