SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria
Galeria

16.10 - bicie rekordu Guinnesa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 16 października w naszej szkole odbyło się bicie rekordu Guinnesa w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Głównym organizatorem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Paweł Skibinski

 

Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego SP 32 na ślubowaniu pierwszaków

Email Drukuj PDF

Galeria

16.10.2018 r. o godz. 16:00 szkoła podstawowa oficjalnie przyjęła w swoje szeregi kolejny rocznik uczniów. Uroczystości ślubowania towarzyszył Poczet Szkoły w składzie: Maria Monachowicz z kl. 8 c, Aleksandra Palecka z kl. 8 c, Małgorzata Pawłowska z kl. 7 c, Norbert Koścień z kl. 7 c. Wśród przemawiających gości znalazła się również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP 32 – Aleksandra Radulska z kl. 8 c, która pięknie i ciepło powitała pierwszaków oraz złożyła im życzenia w imieniu społeczności uczniowskiej.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

mgr Jolanta Klepadło, mgr Marta Kowalczuk, mgr Anna Prymaka, mgr Karina Tokajuk

 

Udział uczniów w Inauguracji 9. edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”

Email Drukuj PDF

Galeria

W środę, 10 października br. wolontariusze naszej szkoły udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć w inauguracji 9. edycji „Pól Nadziei” – akcji organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”, która w sposób szczególny ma zachęcać młodych ludzi do wolontariatu i uwrażliwiać ich na potrzeby innych. Fundacja „Pomóż Im”, którą tworzą ludzie o wielkim sercu i empatii, prowadzi jedyne w naszym regionie domowe hospicjum dla dzieci. To właśnie tam pomoc wolontariuszy jest potrzebna najbardziej. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, czyli kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. Mottem tegorocznej kampanii są słowa francuskiego pisarza „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”.  W uroczystej inauguracji, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli przedstawiciele Miasta. Uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 

ROSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 6 października 2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”, nad którym uczniowie pracowali w ubiegłym roku szkolnym. Z wielka przyjemnością informujemy, że wśród uczestników konkursu II miejsce zajęła Natalia Wojciulik zaś Aleksandra Radziszewska i Nina Jermołaj  otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

-Helena Czaban

 

Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego SP 32

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

05.10.2018 r. odbyły się wybory do Prezydium SU SP 32. W głosowaniu wzięło udział 402 uczniów z klas 4-8 i 3 gimnazjum. Oddano 399 ważnych głosów oraz 3 nieważne.

Do pracy w szkolnej Komisji Wyborczej zostali oddelegowani reprezentanci każdej
z klas – większość uczniów wywiązała się z tego obowiązku i została nagrodzona pochwałami wpisanymi do dziennika lekcyjnego.

Galeria

Więcej…
 


Strona 3 z 32
SP32 Galeria