SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria
Galeria

SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Email Drukuj PDF

Galeria

22 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który wzorem lat ubiegłych zorganizowali uczniowie należący do Koła Szkolnego Wolontariatu. W tym dniu rozdawane były papierowe listki, na których można było napisać pozdrowienia lub po prostu coś miłego. Listki przyklejane były w czasie przerwy na przygotowanym wcześniej przez wolontariuszy drzewie Życzeń i Pozdrowień, znajdującym się na korytarzu szkolnym. Światowy Dzień Życzeń i Pozdrowień obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.

Opiekun Koła Szkolnego Wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 

Pomoc polskim dzieciom na Litwie

Email Drukuj PDF

Wzorem lat ubiegłych rozpoczynamy zbiórkę darów dla polskich dzieci mieszkających w małych miejscowościach na Litwie : z Domu Dziecka w Solecznikach i szkoły
w Taboryszkach.

W ich imieniu proszę o :

  • żywność ( mąkę, kasze, makaron, cukier, słodycze, konserwy itp. produkty ),
  • materiały piśmiennicze,
  • przybory szkolne,
  • sprzęt sportowy,
  • środki czystości ( mydło, pasta do zębów, proszki do prania itp. ).

Zbiórkę proszę przeprowadzić w swoich klasach i dostarczyć zebrane produkty do sali 203 do 3 grudnia 2018 r. tak, aby mogły być dostarczone na Litwę 6 grudnia.

Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie, bo przecież większa radość jest w dawaniu niż w braniu, przez co stajemy się bardziej ludzcy.

Barbara Jakimowicz

koordynator akcji na terenie SP32

 

 

 

Wycieczkowe wspomnienia klas 4 c oraz 4 d...

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Galeria

13.11.2018 r. dwie klasy czwarte udały się na ciekawą wycieczkę. Miały okazję obejrzeć wyjątkowe widowisko edukacyjne pt. „MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” w wykonaniu Baletu i Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorów w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego. Przedstawienie odbyło się w sali widowiskowo – edukacyjnej w siedzibie Zespołu -  MATECZNIK MAZOWSZE CENTRUM FOLKLORYSTYCZNE w Otrębusach – szlacheckiej wsi polskiej w województwie mazowieckim, niedaleko Warszawy. Magiczny świat współczesnego teatru zaprosił swoich widzów w niezwykłą podróż!

Więcej…
 

09.11. Apel z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Galeria

   


Strona 2 z 32
SP32 Galeria